„Přišli jsme o všechno a stydíme se.“ Pár uvěřil, že investice zaštiťuje Petr Pavel

Min. čtení

Dva senioři ze severu Čech se stali obětí podvodníků, kteří je přesvědčili k investování do falešných projektů. Pár chtěl zhodnotit své úspory, aby si mohl zajistit nadstandardní domov pro seniory, ale namísto toho přišel o veškeré úspory a navíc se zadlužil. Kriminalista zdůrazňuje, že jedinou obranou před takovými podvody je osvěta.

Podvodníci lákali seniory na investice do CEZ Group, použili falešné logo společnosti a fotografie prezidenta a premiéra. Na videoportálu YouTube tvrdili, že každý český občan, který investuje 4500 Kč, dostává více než 40 000 Kč měsíčně. Když pár chtěl své peníze zpět, bylo jim řečeno, že musí poslat dalších 330 000 Kč, aby mohli vybrat svou částku.

Senioři následně poslali peníze a dokonce si na ně vypůjčili, ale podvodníci je přesvědčili, že se transakce nepovedla a že musí zaplatit dalších 400 000 Kč, aby dostali své peníze zpět. Nakonec byl pár okraden o více než milion korun a byl nucen se zadlužit.

Kriminalista apeluje na veřejnost, aby se seznámila s riziky a postupech podvodníků a chránila se tím před možnými ztrátami. Osvěta je klíčová při prevenci podobných případů.

zdroj:ČTK, seznam zprávy

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x