Pozor na Pošťácké Podvodníky: SMS, které vám mohou vyprázdnit účet!

Nepřehlédněte nejnovější vlnu SMS podvodů, kde se kyberšmejdi maskují za Českou poštu! Podvodníci jsou zpátky ve velkém stylu a snaží se vás okrást o údaje k vašim platebním kartám. Zjistěte, jak rozpoznat falešné zprávy a ochránit své peníze před digitálními zloději.

Min. čtení


V poslední době Česká pošta čelí nové vlně podvodů, kdy kyberzločinci zneužívají její jméno k rozesílání falešných SMS zpráv. Tito podvodníci oživili starou taktiku, kterou používají k oklamání důvěřivých uživatelů. Zástupci České pošty nedávno vydali varování, aby upozornili veřejnost na tuto hrozbu.

Podvodní zprávy jsou maskovány tak, aby působily, jako by pocházely přímo od České pošty. Typicky se jedná o zprávy, které tvrdí, že je třeba uhradit nedoplatek za poštovní zásilku. Kyberšmejdi využívají tuto záminku k získání přístupových údajů k platebním kartám obětí, což následně vede k okamžitému vyprázdnění jejich účtů.

Zástupci České pošty zdůrazňují, že ve skutečnosti nedoplatky na zásilkách nejsou možné, protože všechny platby by měl provádět odesílatel. Pokud se jedná o dobírku, platí příjemce přímo doručovateli při předání zásilky. V případě nejasností doporučují kontaktovat kteroukoli pobočku České pošty nebo infolinku.

Je důležité, aby si lidé dávali pozor na všechny příchozí e-maily nebo zprávy, zejména pokud pocházejí z neznámých nebo podezřelých zdrojů. Tyto metody, známé jako phishing a smishing, jsou oblíbenými nástroji kyberzločinců, kteří se snaží vylákat citlivé informace, jako jsou bankovní údaje, a následně zneužít tato data k financování svých nekalých činností.

Bezpečnostní expert Pavel Krejčí z Check Pointu varuje, že tyto útoky se často snaží vyvolat emoce a stres u uživatelů, aby je přiměly k rychlému a neuváženému jednání. Zdůrazňuje důležitost ověření informací a doporučuje, aby lidé vždy navštívili oficiální webové stránky přepravních společností a nikdy neklikali na odkazy v podezřelých e-mailech nebo zprávách.

Další varování se týká podvodů, které zneužívají jména známých osobností nebo zpravodajských serverů jako je Novinky.cz k lákání lidí do investičních podvodů. Kyberzločinci v těchto případech nevyžadují okamžité vyplnění údajů o kreditních kartách. Namísto toho začínají s registrací na podvodné platformě, která vede k dalšímu vylákání peněz.

Všechny tyto příklady ukazují na neustále se měnící a adaptující se metody kyberzločinců, které si žádají zvýšenou ostražitost a bezpečnostní opatrnost ze strany všech uživatelů internetu.

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x