Podvodník : Petr Mastík – případ podvodného prodeje zdravotnických roušek a respirátorů

Min. čtení
Pražská policie vyšetřuje případ podvodného prodeje zdravotnických roušek a respirátorů. U podezřelého Petra Mastíka si měli lidé objednat roušky celkem za třináct tisíc, žádné ale neposlal. Podobného podvodu se měl dopouštět s lístky na koncerty.
Policie hledá muže podezřelého z podvodu. Po získání platby a roušky nic...

Policie hledá muže podezřelého z podvodu. Po získání platby a roušky nic neposlal. | foto: Policie ČR

Při vyšetřování pětadvacetiletého Petra Mastíka z České Lípy policie zjistila, že kromě podezření z podvodného prodeje lístků na kulturu začal nabízet i roušky 3M 9332+ a respirátory FFP3.

„Poté, co zájemce o sortiment zašle platbu předem, přestane s ním podezřelý muž komunikovat, peníze nevrátí a objednané zboží nedodá. Zatím bylo zjištěno šest těchto případů, čímž se obohatil na úkor poškozených o částku přesahující třináct tisíc korun,“ řekl mluvčí policie Jan Rybanský.

Podle policie se poslední případ stal 19. dubna, kdy zákazník poslal za roušky šest tisíc korun. Žádné mu ale nepřišly i přesto, že byl ujišťován, že nejde o podvod.

Více zde – Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/podezrely-z-podvodu-nabizel-rousky-policie-patra.A200423_121426_praha-zpravy_rsr

 

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x