Ochraňte se před podvodnými e-shopy už v prohlížeči | Podvodnici.eu

Min. čtení

Zařazení internetových stránek na seznam rizikových e-shopů je pouze důrazným doporučením spotřebitelům, aby nákup na internetových stránkách důkladně zvážili.

Seznam je pravidelně aktualizován, v žádném případě se však nejedná o úplný výčet rizikových e-shopů. Skutečnost, že internetový obchod není na seznam zařazen, neznamená sama o sobě, že nákup je bezpečný.

Seznam rizikových webů již dlouhodobě přebírá například Seznam.cz a firma ESET, stačí používat antivirus od ESETu, zdarma používat Seznam doplňky, nebo tento doplněk prohlížeče Chrome, případně doplněk prohlížeče Firefox (Mozilla), či doplněk prohlížeče MS Edge a budete před uvedenými rizikovými weby neustále chráněni.

Přátelé, milí členové – musím vás informovat – za poslední měsíc v souhrnu s daty z portálu www.podvodnici.eu je 90 % veškerého ” svinstva “ způsobené přes sociální platformu facebook, paradoxně.

Prosím uvědomte vaše známé, kamarády, členy domácností – buďte maximálně obezřetní při nákupech na FB, ideálně ” přijedu si pro to osobně “, ” můžeme se osobně sejít ” i když to nemyslíte vážně, podvodník většinou ” cukne ” a to jsou první signály. Facebook stále nemá “pořešené” recenze u profilů, neblokuje profily které jsou např. 3 dny staré a nabízí xx věcí na Marketplace, a spousty jiného, u i ten český bazoš i slovenský má možnost základních recenzí..

Dále zjistili jsme, že i když  napíšete číslo účtu do naší facebook skupiny či na facebook stránku tak ” šmejda ” nezobrazí na google/ seznamu ve vyhledávání (nevíme sice proč), ale pokud jej natvrdo zveřejníte na našem portále v textu bude natrvalo do 48h ve vyhledávání, šance pak najít ” šmejdské číslo účtu bude mít i více lidí “. Děkuji a přeji všem aby jste nikdy neměli tuto negativní zkušenost.

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x