PODVOD : ( Marcinová SK ) Nákup za více jak 18.000,- Kč

Min. čtení

Ahoj všichni,

tak mám za sebou za poslední měsíc dva skvělý errory.

Ten kolosálnější proběhl přes instagramový obchod, který se v tu dobu jmenoval Best Shopper Fashion. Mají tam prodávat luxusní kabelky, něco jako personal shopping, ale měli věci skladem. Kolem 10 tis sledujících, spousta recenzí jimi sdílených, člověka by nenapadlo nic špatného..

Dne 20.5.2021 jsem se na instagramovém účtu/obchodě „best_shopper_fashion“ začala zajímat o kabelku značky Louis Vuitton – Metis v černé barvě. Zajímala jsem se o cenu a ověřovala si u prodejce, zda je zboží 100% originál, jelikož mi na jiné stránce byl již jednou nabízen padělek o který jsem neměla zájem, což jsem jasně uváděla. Bylo mi řečeno, že neprodávají padělky, že kabelka je v kompletním balení i s fakturou a že mají výprodejovou nabídku, kdy kabelka stojí 690 euro.

Požádala jsem tedy o více fotografií zboží, které mi byly zaslány a já svolila, že kabelku koupím.

Prodejce mi zaslal údaje k platbě, která měla proběhnout na Slovenský účet:

EUR: 690 – 18.080,- CZK

IBAN: SK 6011 0000 0000 8018 2100 29

Krajina: Slovensko  – Město: Bratislava – Jméno příjemce: Marcinová

21.5.2021 jsem tedy platbu odeslala a poslala prodejci potvrzení.

27.5.2021 jsem se dožadovala, zda již platba dorazila, načež mi bylo oznámeno, že balíček odcházel ten den.

2.6.2021 mi dorazil balíček (který byl dle datumu posílán 31.5., zpětná adresa byla: Elite shopper, Kostolná 22, Žilina 3, 01003, Slovakia – když jsem balíček vybalila, k mému úděsu byla kabelka červená (já měla objednanou černou). Okamžitě jsem věc oznámila prodejci, který se omlouval, že to kolegyně popletla a že okamžitě zařídí poslání mnou objednané černé kabelky.

V pondělí 7.6.2021 jsem se začala po balíčku opět ptát, načež mi prodejce řekl, že by měl být balíček v úterý u mne, že se pošta opožďuje..

V úterý 8.6. jsem jim oznámila, že opět nic nepřišlo a požádala o číslo balíčku, prodejce se vymlouval, že nejsou u počítače a že jak budou pošlou mi ho.

Mezitím jsem si prohlížena „omylem“ zaslanou červenou kabelku a zjistila jsem, že se od originálu liší různými detaily a že vypadá spíše jako padělek, prošla jsem tedy různé weby s porovnáváním padělků a originálů a to mi potvrdilo že se o originál nejspíš opravdu nejedná, což jsem oznámila prodejci i s faktem, že jsem nedostala žádné potvrzení o koupi, ani u balíčku nic nebylo, prodejce se začal vymlouvat a řekl, že mnou objednaná černá je v pořádku určitě a že je u ní i faktura a že bych jí měla mít druhý den doma.

Ve středu 9.6. opět balíček nikde, opět urguji prodejce, že není možné aby šel balíček týden a ať mi pošle to číslo zásilky. Následně již odpověď žádná a po mé několikáté zprávě mne zablokovali, takže jsem už ani neviděla jejich profil.

Dnes 10.6.2021 jim zkoušelo psát několik mých známých, kteří šli ihned taktéž do blokace.

Zkoušela jsem kontaktovat mou banku, kde si vyžádali kopie konverzace a číslo účtu a čekám zda něco vymyslí.

Dle mého se tedy jedná o trestný čin prodeje padělku, načež jsem přišla o velmi vysokou částku.

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x