První konference GREYCORTEX DAY představila řešení pro kybernetickou bezpečnost

Min. čtení

Tisková zpráva:

První konference GREYCORTEX DAY představila řešení pro kybernetickou bezpečnost veřejných institucí i soukromých společností

Mendel, nástroj pro analýzu síťového provozu, využívá pokročilé umělé inteligence, strojového učení a analýzy dat

Společnost GREYCORTEX, dodavatel řešení MENDEL – nástroje pro analýzu síťového provozu, uspořádala 24. října 2019 v pražském hotelu Angelo historicky první konferenci společnosti pod názvem GREYCORTEX DAY.

Na konferenci zazněly aktuální informace týkající se současné situace na poli kybernetické bezpečnosti, procesní a právní stránky monitoringu síťového provozu či novinky z výzkumu a vývoje v podání nezávislých odborníků, ale i odborníků z firem jako jsou ICZ, ELAT, ANECT, HiLASE či  GREYCORTEX

Konferenci navštívilo bezmála sto IT profesionálů jak z řad potenciálních zákazníků, tak současných uživatelů produktu GREYCORTEX MENDEL a partnerů GREYCORTEX. Konference byla určena manažerům informační bezpečnosti, IT specialistům, poskytovatelům služeb bezpečnostního monitoringu a dalším.

Účastníky konference přivítal Petr Chaloupka, Chief Executive Officer společnosti GREYCORTEX spolu s novinářem a moderátorem Milanem Louckým, který hosty prováděl programem po celou dobu konference. „Chceme ukázat, jak je pro útočníky snadné využít slabin systémů a proniknout k citlivým a životně důležitým datům firem i veřejných organizací. Především však dnes uvidíte, jakými metodami předchází takových rizikům náš produkt MENDEL a seznámíte se s klíčovými lidmi, kteří pracují na vývoji naší technologie,“ uvedl Petr Chaloupka.

Program zahájil úvodní prezentací president Českého institutu manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB) Aleš Špidla, známý popularizátor problematiky informační a kybernetické bezpečnosti, častý řečník nejen na konferencích zaměřených na kybernetickou bezpečnost. Pan Aleš Špidla opět všechny přítomné zaujal jasnou formulací základní filosofie kybernetické bezpečnosti. Hovořil o principu „security by default, security by design, security by architecture“, který je jedinou možnou cestou, jak efektivně stavět bezpečné informační systémy. Dotknul se aktuálně medializovaného případu napadení výrobce bezpečnostního software AVAST, přičemž ocenil odvahu každé organizace, která zveřejní podobnou událost. Díky tomu posouvá taková společnost nejen sebe sama, ale především celou komunitu směrem ke skutečnému řešení zabezpečení svých aktiv. Cílem není hledat viníka realizované hrozby, ale stavět účinné řešení, jak podobným událostem zabránit a předcházet.  

Především pro zodpovědné manažery organizací byly určeny přednášky o právním ukotvení bezpečnostního monitoringu v podání Pavla Očenáška, Legal & IT Security Specialisty, a pohled na problematiku z hlediska norem a standardů představený Robertem Schindlerem, Managing Partnerem společnosti ELAT s.r.o.

Praktické zkušenosti z případových studií zazněly z úst Vladimíra Poprockého ze společnosti ANECT a Richarda Tůmy z firmy HiLASE, zkušenost maltského zákazníka prezentoval pan Gordon Daniell z GREYCORTEX.

Účastníky konference nejvíce zaujaly ukázky reálných hrozeb a zobrazení živé demonstrace napadení informačních systémů v podání Viktora Otčenáška, security architekta ze společnosti ICZ, a poté Michal Šrubař z firmy GREYCORTEX prezentoval, jak se takový útok projeví v prostředí monitorovaném nástrojem Mendel.
    ​

Z reakcí účastníků můžeme usuzovat, že GREYCORTEX může silně přispět k udržení a posílení pozice České republiky jako lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany, jak je zatím potvrzováno například dle Národního Indexu Kybernetické Bezpečnosti (NCSI)

S firmou GREYCORTEX se můžete více seznámit prostřednictvím webových stránek www.greycortex.com nebo na sociálních sítích LinkedIn, Twitter nebo YouTube.
O řešení MENDEL

MENDEL je nástroj pro analýzu síťového provozu, ke které využívá pokročilé umělé inteligence, strojového učení a analýzy dat. Dokáže detekovat hrozby a odhalovat nedostatky v síti, poskytuje plnou viditelnost do vaší sítě a šetří vaše zdroje. Kromě zabezpečení před útoky a škodlivými kódy posiluje i stabilitu sítě, její rychlost a výkon. MENDEL doplňuje existující bezpečnostní nástroje, lze je s nimi lehce integrovat a snižovat tak reakční dobu pro zastavení útoků.

O společnosti GREYCORTEX s.r.o.

Společnost GREYCORTEX byla založena v roce 2016. Vznikla zpětným vykoupením vlastní technologie skupinou manažerů a vývojářů. Cílem společnosti je aplikovat progresivní technologie pro zajištění bezpečnosti počítačových sítí proti moderním pokročilým hrozbám. Jejím stěžejním řešením je produkt MENDEL – nástroj pro analýzu síťového provozu. Od roku 2018 rozšířil GREYCORTEX své působení a otevřel kanceláře v Japonsku a Polsku. GREYCORTEX byl vybrán jako první česká společnost do programu EY s názvem Accelarating Entepreneurs a v roce 2018 se stal finalistou EY Cybersecurity Trophy. V roce 2016 vyhrál GREYCORTEX cenu za „Nejlepší start-up v počáteční fázi“ ve finále soutěže Central European Startup Awards Grand v Lublani ve Slovinsku. GREYCORTEX má za sebou více než 10 let zkušeností s vývojem bezpečnostních produktů pro ochranu sítí, výzkumů na bázi strojového učení, umělé inteligence a jejich úspěšných praktických aplikací.

TADY může BÝT vaše REKLAMAVíce ke čtení najdete zde číst více

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x