Podvody s telefony z číny jak zjistit skutečnou paměť ?

Min. čtení

Nabídky “perfektních mobilů super výkon, paměť ” takových je plno na facebooku, bazoši, sbazaru a někdo to zkouší i na Aukru.

Napíší do údajů”:

Prodám “smartphone”(nekonkretizuje typ)

System: MT6899 10 core
Screen type: 7.2 inches
Network: 2G/3G/4G
Color: black, green, blue
Network mode: GSM / WCDMA
Network: Dual SIM card supports T card
Camera type: rear dual camera and front camera
Screen resolution: 2320×1080
Frequency: “GSM850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA850/2100MHz (1900MHz optional)”
Color: black/green/sky blue
Memory: 8GB+ 256GB

Řeknete si jo to je výkon! a jen za 3 – 4000 Kč a ještě nový za tu cenu ! To musím mít! Když porovnáte takový výkon u autorizovaných prodejců jako je třeba, alza.cz, mall.cz, czc.cz a jiní zjistíte že je cena nad 10 000 Kč! Není vám to divné ? Tak v čem je zakopaný pes ?

.. a pak ve skupině se dovíte, co jste nevěděli, že ” INFORMACE O TELEFONU ” v nastavení jsou podvrh! Naši ” šikoocí ITčkáři umí i podvrhnout firmware.”

1. Rada pokud nakupujete mobil chtějte opravdu minimálně screen obrazovky z aplikace:

All-In-One Toolbox (Čistič), která je zdarma v češtině – kromě zrychlení vám poví kolik má telefon skutečné paměti! stáhnete ji zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.toolbox.full&hl=cs&gl=US

2. Rada chtějte nafocený doklad, od prodejce ! Kde jej koupil.Vyhýbejte se nonameneznámým značkám, které jsou kopie! Pohledejte na google.cz /com co je to za firmu, recenze.

3. Pokud nakupujete ze zahraničí použijte E-BAY ( je bohužel v angličtině ), říkáte si proč proboha e-bay a ještě celý v angličtině? Protože podporuje platbu pomocí platební brány PayPal, a kdo jej zná tak ví, že může chtít vrácení peněz až 180 Dní nazpět.Ano, až půroku po koupi vám prodejce vrátí peníze, navíc pokud je to podvodník, e-bay vás vyplatí ze svého programu ” garance spokojenosti” bohužel je nutná angličtina.Další výhodou je že většina prodejců čehokoliv si nechce nechat dovolit aby jste jim napsali špatnou recenzi / hodnocení a jsou schopni i třeba při poškození zboží ochotně vrátit i 50 % ceny pokud jej přepravce poškodí.Samozřejmě že můžete chtít nekompromisně 100% a řešit spor přes e-bay, vybírejte jen ty co mají nejvíce recenzí a nejvyšší % spokojenosti.Toto snad platní všude.

4.Rada, je možné že prodejce to ví že sám naletěl a neví si rady tak jej prodal někomu a “myslel si”,že mu to projde, chtějte vrácení peněz jinak zveřejníte jeho tel.číslo například zde i s komentářem:

  • http://www.kdovolal.cz/
  • https://www.kdo-mi-volal.eu/
  • https://zjistikdovolal.cz/
  • a mnoho dalších

5. Rada zveřejnit na FB, nebo zde a zkusit najít další poškozené.

6. Nezveřejňujte Jméno + Příjmení, stačí titulek ” Paní A.J z Poděbrad okrádá lidi na FB 772 XXX 453″ a popište jak se vám to stalo,následně kontaktujte správce FB aby zrušil její profil, vše screenujte, vytvářejte důkazy,pokud je vás více podvedených postupujte v souladu se zákony prosím.

7. Pokud jde o firmu zkuste se podívat zde a vyhledat název např. podvodnafirma.com a dále na : https://www.vasestiznosti.cz/

8. Rada máte právo se alespoň nějak bránit, není to hanba naopak možná pomůžete zveřejněním příspěvku ostatním kdo chtěli od nich / od něj nakoupit, pokud jde o e-shop využijte COI.

Nezbývá než popřát aby se vám zlo vyhýbalo, a tímto děkuji paní Anežce z naší FB skupiny za podnět k napsání, přejeme jí ať se vše v dobré obrátí.

Team podvodnici.eu

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x