Podvodník: Email: [email protected]

Min. čtení

Popis podvodu:

Hodinu po zveřejnění inzerce na sbazar.cz na kterém neuvádím telefon se ozval zájemce s uvedenou emailovou adresou a textem “Je možné ji poslat kurýrní službou DPD? Za zboží zaplatím hned. Objednám si kurýra a zaplatím za doručení. Kurýr si zásilku vyzvedne u vás doma. Dobře?” bez podpisu, bez kontaktních údajů.
Ačkoli jsem službu DPD odmítl, dostal jsem odpověď “Doručení DPD zaplaceno, zkontrolujte svůj e-mail, pro potvrzení objednávky a přijetí peněz.” Na můj Gmail dorazila do Spamu zpráva z adresy[email protected]: “Dobrý den, oznamujeme novou objednávku! Kupu. jící zaplatil zboží a čeká na potvrzení o doručení. Kliknutím na tlačítko níže potvrdíte objednávku a obdržíte platbu. Při vyplňování formuláře pro odeslání zásilky buďte opatrní. Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se na chat podpory na stránce pro příjem finančních prostředků.” Pod tlačítkem a pod čarou je poznámka: “E-mail je důvěrný a může být majetkem společnosti DPD. Jakékoli použití tohoto e-mailu je, zakázáno. Pokud tento e-mail obdržíte omylem, ignorujte jej. Děkujeme vám za spolupráci.”
První mě zarazila adresa odesílatele, pochybuji, že by DPD ke korespondenci používala icloud.com. Pak jsem začal hledat a našel diskuzi na Peníze.cz a následně tento web.

Email: [email protected]

Pokud máte k této osobě/subjektu další informace, napište je prosím do komentářů níže.

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x