Podvodné e-shopy jak vyhledat

Min. čtení

Podvodné e-shopy

V dobrém e-shopu se s problémem nesetkáte, v tom horším můžete narazit na problém při reklamaci či vracení zboží nebo na nesrozumitelné obchodní podmínky. Existují ale i webové stránky, které se jako obchod tváří, ve skutečnosti e-shopem nejsou a jejich jediným cílem je pouze získat peníze od zákazníka, aniž by zaslaly zboží.

Poznat takového podvodníka není jednoduché, dobře vypadající stránky lze vytvořit snadno a levně. Napovědět může nereálně nízká cena za jinak kvalitní, módní a značkové zboží. Pokud je obchod k tomu relativně nový a jedinou možností, jak zboží získat, je platba předem, pak je lepší na „výhodnou“ koupi raději zapomenout.

Dalšími pomocnými ukazateli mohou být chybějící či falešné informace o společnost či hosting na tzv. doméně druhého řádu (např. třeba elektroazelenina.webzdarma.cz). U nových obchodů, kterým zatím zcela chybí zákaznické reference, je lepší připlatit si za dobírku, chceme-li si je sami ověřit.

dTest nabízí jednoduchý nástroj na stránce www.dtest.cz/eshopy, kde si můžete po zadání webové adresy snadno zjistit důležité údaje o e-shopu – majitele domény, spokojenost zákazníků, informace z registru ekonomických subjektů i informace z internetových srovnávačů a vyhledavačů.

Sdílet tento článek
Zanechat komentář

Leave a Reply