Obrana: Spotřebitelský průvodce

Min. čtení

Dostali jste se do situace, se kterou si nevíte rady? V přehledném průvodci najdete odpovědi na nejčastější otázky ze spotřebitelského práva. Mohou vám pomoci vyznat se ve vašich právech a povinnostech ať už jste spotřebitel, či podnikatel.

Denně se spotřebitelé i podnikatelé ocitají v situacích, kdy řeší určitou právní otázku. Proto je pro obě skupiny výhodné vědět, jak se mohou nebo naopak musí zachovat. Při nákupu zboží v kamenné prodejně i mimo ni (např. přes internet, po telefonu, na ulici) se nejčastěji řeší reklamace zboží. Tedy u koho, do kdy a co je možné reklamovat. A co si počít, když se vada neprojeví. Mohou ovšem vyvstat i otázky k vydávání dokladu o zakoupení, k poskytování informací o vlastnostech a ceně zboží.

Rovněž se vyplatí znát to, na co si dát pozor, pokud si necháváte vyčistit kabát, opravit telefon nebo upravit dům. Co když se stane, že dojde k poškození kabátu v čistírně, anebo cena opravy se oproti domluvené částce podstatně zvýší.

Potíže mohou nastat i při cestování letadlem, autobusem či vlakem, zejména dojde-li ke zpoždění či zrušení spoje a co to pro cestující i podnikatele znamená. Dovolená se někdy nemusí vydařit a pro ten případ je vhodné vědět, jak postupovat při reklamaci zájezdu.

V následujících kapitolách najdete odpovědi na uvedené otázky a dozvíte se ještě mnohem více, případně volejte na poradenskou linku +420 222 703 404.

Více zde :

Spotřebitelský průvodce

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x