Mgr. Tomáš Gurecký – (od)dlužení on-line (nebo v přímém přenosu)

od parisn8
Min. čtení

Po prvním kontaktu se vás ujme starší paní, která má zkušeností určitě hodně, ale s oddlužením určitě ne a ta vám sdělí, že dříve než budete pokračuvat je prvotní je podpis smlouvy … bez toho ani s vámi mluvit nebude.

Po podpisu smlouvy zaslané emailem odeslane zpět rovněž emailem si od vás vyžádá nějaké ty informace o vás a dluzích, které máte a jako další krok je platba a zaslání podepsané plné moci k zastupování před insolvenčním soudem.

Informace, jak je třeba postupovat a to že nemusíte dopředu nic platit a to, že dnes můžete klidně i podnikat nejen mít zaměstnání na hlavní pracovní poměr, vám tato paní ale neřekne. Co vám ale řekne, že musíte zaplatit co nejdříve a hlavně poslat plnou moc.

Plnou moc jsem nezaslal a peníze nezaplatil a dožadoval jsem se informací dříve než tak učiním. Bohužel jsem žádné nedostal, ale dozvěděl jsem se asi po měsíci mlčení, že návrh je již zpracován a odeslán na soud do nějakého mezistupně, kde čeká na plnou moc a platbu a pokud nezaplatím a nepošlu plnou moc tak, že se vystavuji možnému i trestnímu postihu za podvod, protože za mě podání již provedli.

Na mou otázku jak je možné, že mým jménem jednají u soudu bez toho abych je k tomu zmocnil, jsem dostal opět odpověď, že ono podání je prozatím pouze v jakémsi mezistupni na soudu a pokud to nebude do týdne vyřízené, tak budu mít značné problémy.

Na to konto jsem smlouvu vypověděl a spolupráci ukončil s odkazem na znění zákona o insolvenci a občanského zákoníku a myslel si najivně, že tím to skončilo. Přímo panu Gureckému jsem po telefonu řekl, že mi toto jednání přijde krajně neprofesionální a s tím jsme po telefonu vše ukončili.

Obrátil jsem se na jinou AK, která bez problémů celou záležitost s oddlužením dotáhla velmi rychle do zdárného konce a hlavně o všech podmínkách a úskalích mě informovali dopředu, bez toho abych se musel složitě dotazovat.

No a světe div se, pan Gurecký se se svou domělou pohledávkou přihlásil mezi prvními věřiteli do insovence jako zhrzený věřitel.

Naštěstí insolvenční správce a soud zareagoval velmi rychle a jeho pohledávku odmítl. Takže chvála bohu zase jednou spravedlnost zvítězila nad jedním šmejdem.

Takže pozor na AK Gurecký … nejsem si jist, že tento člověk vůbec něco umí a jen nesbírá pokuty, penále a neoprávněné pohledávky od lidí, kteří se takovým šmejdům neumí bránit.

Anonym

Sdílet tento článek
Zanechat komentář
0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x