Štyri roky vyvážal odpadky do rezervácie. Spôsobil škodu za 10-tisíc eur

Enviropolicajti obvinili 58-ročného M. J. za trestný čin neoprávneného nakladania s odpadmi. V pásme prírodnej rezervácie Devínska kobyla, kde platí tretí stupeň ochrany, mal ukladať rôzny odpad. TASR o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Odpad ukladal štyri roky

Obvinený muž mal odpad v katastri obce Devínska Nová Ves ukladať minimálne od roku 2018 do začiatku augusta tohto roka, a to v objeme viac ako 300 kubických metrov.

Pozemky pritom boli súčasťou ochranného pásma Národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla. Škodu jeho konania experti vyčíslili na viac ako 10.000 eur.

Porušovanie predpisov

Enviropolícia upozorňuje, že manipulácia a nakladanie s odpadmi sú upravené viacerými medzinárodnými a vnútroštátnymi predpismi.

„Je zakázané umiestňovanie odpadov na miesta, ktoré nie sú na tento účel určené,“ zdôraznila hovorkyňa.

Upozornila na pokuty aj vážnejšie postihy pri trestnom čine. „V prípade neodhalenia páchateľa takto uloženého odpadu vo väčšine prípadov znáša náklady na jeho odstránenie a zneškodnenie štát alebo obec, čiže občania, ktorí tento stav nespôsobili,“ dodala.

Tento článok mohol vzniknúť aj vďaka podpore našich čitateľov

Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

S podporou až 2 knihy ZADARMO
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Možnosť diskutovať

TADY může BÝT vaše REKLAMAVíce ke čtení najdete zde číst více

Sdílet povoleno.

Napsat komentář