Bratislavčana obvinili zo znásilnenia cudzinky. Mladá žena má viaceré zranenia

Policajný vyšetrovateľ obvinil zo znásilnenia v súbehu so zločinom sexuálneho násilia 25-ročného Marca K. z Bratislavy. Ten sa podľa informácií polície v pondelok stretol s 19-ročnou ženou, cudzinkou, ktorá sa na území Bratislavy zdržovala pomerne krátky čas.

Obvinený najprv začal mladú ženu obťažovať, a následne ju zvalil na zem počas prechádzky na lesnej ceste v blízkosti Kopčianskej ulice. „Tam ju donútil k súloži, ako aj k iným praktikám. Žena po skutku z mieste utiekla, pričom v dôsledku tohto konania utrpela viaceré zranenia,“ priblížila krajská polícia na sociálnej sieti.

Práve cez sociálnu sieť mal Bratislavčan s cudzinkou komunikovať a prostredníctvom nej si stretnutie s 19-ročnou ženou dohodnúť.

Včera policajti Marca K. zadržali a obmedzili na osobnej slobode. Neskôr ho umiestnili do cely policajného zaistenia. „V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému mužovi za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na päť rokov až desať rokov,“ uviedli muži zákona.

Preventívne rady polície

Polícia v súvislosti s prípadom znásilnenia dala do pozornosti zopár preventívnych rád a odporúčaní, týkajúcich sa bezpečnej komunikácie cez sociálne siete:

– vyhýbajte sa internetovej komunikácii s neznámou osobou. Informácie o svojom súkromí si nechávajte pre seba;

– ak vás internetová komunikácia privádza do rozpakov alebo sa pri nej cítite nekomfortne, zastavte ju a nereagujte na ňu;

– cez webkameru komunikujte len s osobami, ktoré veľmi dobre poznáte a dôverujete im;

– dôkladne zvážte poskytnutie svojich osobných údajov cudzím osobám;

– fotografie v plavkách alebo spodnej bielizni nezverejňujte na internete ani neposielajte iným osobám;

– nechoďte s osobou, ktorú poznáte len z internetovej komunikácie na osobné stretnutie osamote

Tento článok mohol vzniknúť aj vďaka podpore našich čitateľov

Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

S podporou až 2 knihy ZADARMO
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Možnosť diskutovať

TADY může BÝT vaše REKLAMAVíce ke čtení najdete zde číst více

Sdílet povoleno.

Napsat komentář