Dvaja Česi neprežili turistiku v Tatrách

Vďaka Aktualitám má každý človek prístup k overeným informáciám zadarmo.

teraz aj vy.

(Aktualizované o 17:44 o informácie o ďalšom zosnulom turistovi)

VYSOKÉ TATRY: Letná turistika v slovenských veľhorách si vyžiadala životy ďalších dvoch turistov z Česka.

Tesne pred výstupom k Sliezkemu domu dnes skolaboval 77-ročný český turista. „Náhodní svedkovia, ktorí ho našli ležať v bezvedomí okamžite zahájili laickú kardiopulmonálnu resuscitáciu, následne aj pomocou AED prístroja,“ informovala letecká záchranná služba Air – Transport Europe (ATE) na sociálnej sieti.

Posádku záchranárskeho vrtuľníka tam privolali v piatok krátko po poludní. „Po prílete k určenej oblasti bola lekárka vysadená priamo k mužovi z paluby pomocou navijaka. Pridala sa k rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii. Žiaľ, aj napriek maximálnemu úsiliu všetkých zúčastnených sa pacientovi nepodarilo obnoviť vitálne funkcie a lekárka mohla konštatovať už len úmrtie,“ doplnili vrtuľníkoví záchranári.

Sám na túre

Túru vo Vysokých Tatrách neprežil ani 69-ročný český turista, po ktorom pátrali od stredy, keď vystúpil na železničnej stanici v Starom Smokovci a odtiaľ odišiel sám na túru.

V piatok popoludní ho našli bez známok života v Malej Studenej doline. Pre TASR to potvrdil krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik.

„Telo nebohého už zniesli z terénu do márnice. Našli ho pod štítom Veľký Kostol, podľa predbežných informácií zrejme spadol,“ dodal Džobanik.

Zranená Češka

Leteckí záchranári dnes pomáhali aj 56-ročnej českej turistke, ktorá sa pošmykla na turistickom chodníku pod Skalnatým plesom, podvŕtla si členok a ďalej už nedokázala pokračovať.

„Aj tu bola lekárka vysadená do terénu lanovou technikou. Zranenie jej ošetrila zafixovala a následne bola z miesta v transportnej sedačke evakuovaná a prevezená na centrálny príjem nemocnice v Poprade,“ uzatvára ATE.

Tento článok mohol vzniknúť aj vďaka podpore našich čitateľov

Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

S podporou až 2 knihy ZADARMO
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Možnosť diskutovať

TADY může BÝT vaše REKLAMAVíce ke čtení najdete zde číst více

Sdílet povoleno.

Napsat komentář