Na Starých Horách sa objavilo 20 Bangladéšanov, muži nemali doklady

V obci Staré Hory v Banskobystrickom okrese v piatok ráno spozorovala polícia 20 Bangladéšanov. Išlo o mužov vo veku zhruba 18 až 35 rokov. Nevedeli predložiť doklad totožnosti, cestovný a ani iný doklad, ktorý by preukazoval ich oprávnenie zdržiavať sa na území Slovenska. Vzniklo podozrenie, že na územie našej krajiny vstúpili neoprávnene. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) SR Denisa Bárdyová.

„Stála služba mobilnej jednotky PZ v Banskej Bystrici prijala hlásenie, že v teritóriu obce Staré Hory spozorovali skupinu osôb. Operačný dôstojník okamžite vyslal na miesto hliadku pohotovostnej motorizovanej jednotky. Keďže išlo o väčšiu skupinu osôb, na miesto prišli aj ďalšie hliadky vrátane dopravnej polície a psovoda,” uviedla Bárdyová.

Podľa nej policajti zistili, že skupinu tvorí 20 cudzích štátnych príslušníkov, ktorí niekoľkými anglickými výrazmi uviedli, že pochádzajú z Bangladéša.

„Cudzincov predviedli na policajné oddelenie. Bolo potrebné vykonať s nimi potrebné procesné úkony a zabezpečiť tlmočníkov, ktorí by vedeli prekladať z ich jazyka. Polícia následne začala konanie o administratívnom vyhostení z územia Slovenskej republiky,” dodala hovorkyňa s tým, že informácie o tom, na aké obdobie budú vyhostení a kam, budú známe až po ukončení potrebných procesných úkonov.

Tento článok mohol vzniknúť aj vďaka podpore našich čitateľov

Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

S podporou až 2 knihy ZADARMO
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Možnosť diskutovať

TADY může BÝT vaše REKLAMAVíce ke čtení najdete zde číst více

Sdílet povoleno.

Napsat komentář